Krakow

Trasa Spišská Nová Ves - Levoča - Poprad - Zakopane - Krakow a späť

krakow_02_odvez

Krakow

Krakow je druhé najväčšie mesto Poľska. Zároveň je hlavným mestom Malopoľského vojvodstva. Má rozlohu 326,85 km², žije tu 780 981 obyvateľov a v metropolitnej oblasti viac ako 1,7 milióna. Staré mesto je charakteristické početnými historickými stavbami. Sídli tu Jagelovská univerzita či Poľská akadémia vied. Wikipédia
Spoznaj druhé najväčšie mesto v Poľsku. Centrum mesta je jedno z najväčších v Európe, kde ústia hlavné ulice mesta. Priamo v centre po názvom Rynek Główny nájdete niekoľko pamiatok. Tržnicu Sukiennice kde sa kedysi predávalo súkno a textil dnes tu možno nájsť predovšetkým suveníry. Niekoľko kostolov najznámejší je Mariánsky kostol, najstarší a najmenší Kostol sv. Vojtecha. Hrad Wawel zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.  Vedľa hradu nájdete jaskyňu Dračia jama. Pred jaskyňou je umiestnená socha draka ktorá v pravidelných intervaloch chŕli oheň. Krakow mal v minulosti opevnenie aby sa mohol brániť pred nájazdom cudzích vojsk, zachovala sa len Floriánska brána a Barbakan v severnej časti mesta. Zaži mesto kde na teba číha história s každej strany. 
Pravidelne sobotu, nedeľu odchod zo Spišskej Novej Vsi cez Levoču, Poprad, Zakopane, Nowy Targ do Krakowa. Voľné termíny a miesta nájdete vo formulári.  Spiatočná cesta je v sobotu okolo 11:00 a v nedeľu v podvečerných hodinách. O všetkých časoch odchodov a zmenách Vás budeme informovať telefonicky prípadne mailom. Možné nástupné miesta sú uvedené vo formulári. Ak máte záujem z miest ktoré  nie sú uvedené informujte sa telefonicky alebo mailom, ak nebude veľká zachádzka vieme sa dohodnúť.
Rezervovať môžete prostredníctvom nášho rezervačného formulára alebo telefonicky.  S pomocou Booking.com si môžete zabezpečiť aj ubytovanie a stráviť tak víkend v tomto Poľskom meste.
Upozornenie: Výrazne doporučujeme na dobu pobytu v zahraničí si zabezpečiť cestovné poistenie osôb v prípade nepredvídaných okolností Vám môže ušetriť Vaše financie.  

Rezervačný formulár:

Kontaktujte nás

Volajte alebo rezervujte svoju prepravu online.

+421 951 588 087

PO – PIA  9:00 – 18:00, SO  10:00-12:00

 

info@odvez.eu

social media